«ЦеДеПе. Центр допомоги підприємництву» Ведення бухгалтерії та не тільки

+380984857143
Повернутись назад

Що слід знати про перевірки власникам бізнесу?

За багаторічний досвід нашої роботи, ми неодноразово стикалися з перевірками різних органів та установ. Тому, ми б хотіли розповісти вам, на що слід звертати увагу та як потрібно себе поводити, якщо до вас завітала перевірка. При відкритті магазину/кафе/ресторану власники бізнесу не завжди віддають належне оформленню Куточку Споживача та наявності необхідних сертифікатів на реалізовану продукцію. Але, будучи присутнім на такого роду перевірках, Служби перевірки постійно наголошують на тому, що у кожному магазині/кафе/ресторані повинно бути відведено місце для Куточку споживача.
Куточок споживача має містити наступний перелік документів:
1) Оригінал або скан-копія Виписки/Витягу фізичної особи-підприємця чи юридичної особи;
2) Контактні дані на фірмовому бланку, що містять інформацію про особу, до якої можна звернутися в разі виникнення додаткових запитань, контактний номер, електронна пошта тощо;
3)Книга скарг та пропозицій, хоча у березні 2019 року Уряд скасував обов’язковеїї ведення, проте наявність цього документу у вашому Кутку споживача лише покращить ваше становище в очах перевіряючих осіб;
4) Якщо ви є власником магазину/кафе, що здійснює продаж або торгівлю алкогольними чи тютюновими виробами, для здійснення такої дільності обов’язковим пунктом є отримання ліцензії. Тому, скан-копія ліцензії обов’язково має висіти у відведеному місці, щоб відвідувачі могли переконатись, що ви законно ведете свій бізнес.  Окрім належного оформлення Кутка споживача, потрібно також мати необхідні сертифікати якості на продукцію, яку ви реалізуєте.
Якщо ж ви, відчуваєте себе не достатньо компетентним у питаннях, які задає вам служба перевірки, радимо Вам зателефонувати вашому або нашому юристу, щоб перевірити:
а) чи є санкціонованою дана перевірка;
б) документи перевіряючих осіб;
в) відповідність перевірки до вашого виду діяльності.

Надіємось, що перевірки будуть приходити до Вас, лише уві сні, проте пам’ятайте одну істину: «Проінформований означає озброєний». Ми сподіваємось, що ця інформація допоможе Вам, уникнути проблем з перевірками, а нам збільшить кількість задоволених клієнтів!

Замовлення дзвінка